

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1.3 V |
| Output Current | 600 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 8 V |
| Load Regulation | 0.5 % |
| Line Regulation | 0.05 % |
Stock: 1681
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17645
Ext.Price$0.17645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17645 | $0.17645 |
| 10 | $0.15537 | $1.55370 |
| 50 | $0.13680 | $6.84000 |
| 100 | $0.11674 | $11.67400 |
| 500 | $0.09962 | $49.81000 |
| 1000 | $0.09523 | $95.23000 |
| 3000 | $0.09104 | $273.12000 |
| 5000 | $0.08526 | $426.30000 |
